Okna aluminiowe w Kielcach

Każdy z Państwa, kto ostatnio podejmował decyzję o stawianiu lub remontowaniu domu czy mieszkania, zapewne słyszał o oknach aluminiowych. To niewątpliwie najnowszy, a zarazem najbardziej pożądany materiał wykorzystywany do produkcji przeszkleń – szczególnie tych na całe ściany. Jeśli projektują Państwo dom nowoczesny, minimalistyczny, industrialny czy loftowy, to szczególnie zachęcamy do zapoznania się z nowoczesną stolarką aluminiową. To nie tylko wizualnie imponująca, ale i niezwykle trwała metoda tworzenia profili okiennych.

Zalety stolarki aluminiowej

Przede wszystkim ze względu na stosunek lekkości do trwałości. Ramy okienne z aluminium najczęściej wykorzystujemy do tworzenia dużych okien, nieraz występujących w charakterze ogromnych przeszkleń ściennych. Takie konstrukcje są wręcz niemożliwe do wykonana z drewna czy PCV. Aluminium – poza szerokimi możliwościami stolarskimi – cechuje się także doskonałą odpornością na uszkodzenia, wilgoć i czynniki atmosferyczne, dlatego wykorzystujemy je także przy produkcji drzwi balkonowych. Takie ramy nie ulegają deformacji na skutek skrajnych temperatur oraz nie odbarwiają się pod wpływem promieniowania UV.

Co ważne – profile z aluminium charakteryzują się najwyższą stabilnością z materiałów dostępnych na rynku, a w dodatku są estetyczne i solidne. To wszystko sprawia, że są dotychczas najlepszym materiałem do obsadzania dużych i ciężkich przeszkleń. Poza tym są wprost rewelacyjne dla zwolenników minimalizmu. Możliwe jest stworzenie dzięki nim naprawdę cienkich ram i profili, które utrzymają duży ciężar szkła, drzwi i okien. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogą Państwo uzyskać obszerne przeszklenia z niemal niewidocznymi ramami.

Okna aluminiowe w dowolnym rozmiarze

Aluminium umożliwia stworzenie okien o wszelkich rozmiarach i kształtach – także w formie trapezu, trójkąta czy nawet koła. Każda z ram jest znacznie węższa niż w przypadku okien drewnianych, co w industrialnej architekturze jest wręcz pożądane. Efektem tego jest większa powierzchnia szkła oraz surowszy wygląd całego okna. To także doskonały aspekt doceniany w niewielkich pomieszczeniach – lekkie i wąskie ramy optycznie powiększają przestrzeń i wpuszczają więcej naturalnego światła.